Thessaloniki Greece, September 13-17, 2017
×

Reworks Schedule 2017

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου
Reworks Open Lab Aigli Open Air
20.30 - 21.30 Pollux Rose aka Nicola Regulus (Claap/Numb Capsule, GR)
21.30 -22.15 Tendts (Lower Parts, GR)
22.30 -23.30 Steve Hauschildt (Kranky, USA)
Reworks Library Aigli Geni Hamam
23.00 - 00.30 Cayetano (Klik Recs, GR)
00.30 - 02.30 Matt Black (Ninja Tune, UK)
02.30 - 04.00 Raj Pannu (Ninja Tune, UK)
Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
Resound/Echos of Thessaloniki Free Stage Zefxidos Str.
17.00 - 18.30 UnknownArtist (GR)
18.30 - 20.00 Bobby Obsy (GR)
20.00 - 21.30 Paul Anthonee (Lapsus, GR) & George Plakidis (Lapsus, GR)
21.30 - 23.00 George Adi (NON, GR)
Reworks Club Block33
23.30 - 01.00 Sera J (GR)
01.00 - 02.30 Senka (NON/Labrynth, GR)
02.30 - 04.00 Aleksi Perälä (AP Musik, FIN)
04.00 - 06.00 Ben Klock (Klockworks / Ostgut Ton, GER)
Reworks Warehouse Block33
23.00 - 01.00 Bazel (Pollux, FYROM)
01.00 - 03.00 Trikk (Innervisions, PT)
03.00 - 06.00 Dixon (Innervisions, GER)
Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
Reworks Warehouse FIX Complex
20.30 - 22:45 Nino Santos & Lightem (Genial Records, GR)
23.00 - 00.30 Paul Kalkbrenner (Sony Music, GER)
01.00 - 03.00 G-Ha (Sunkissed, NOR)
03.00 - 06.00 Solomun (Diynamic, HR)
Reworks CU Club FIX Complex
00.00- 01.00 FELYX (Exotic Refreshment, GR)
01.00 - 03.30 Adriatique (Diynamic, CH)
03.30 - 04.30 Recondite (Ghostly / Plangent, GER)
04.30 - 06.30 Tijana T (Dystopian / Abe Duque Recs, SB)
Reworks Factory / Red Bull Music Academy FIX Complex
23.00 - 00.00 Yodashe (DIY music, UK)
00.15 - 01.30 Ata Kak (Awesome Tapes From Africa, GHA)
01.30 - 02.15 Giganta (Werkdiscs, GR)
02.30 - 04.00 Bicep (Aus Music, UK)
04.00 - 05.00 AND.ID (Mobilee, GR)
05.00 - 06.00 Rhyw (Avian, GR)
Reworks Air Stage FIX Complex
00.00 - 01.30 Arki (NON, GR)
01.30 - 03.00 Hammer (Aus Music, UK)
03.00 - 04.30 Eddoh (Smile for a while, GR)
04.30 - 06.00 Symmetric (Steyoyoke, GR) & Future of Matter (Steyoyoke, GR)
06.00 - end Ison (NON, GR)
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
The Met Hotel Nuits Sonores Presents
16.00 - 17.30 Andreas Athineos (NON, GR)
17.30 - 18.30 Flooder (Pollux, FYROM)
18.30 - 21.00 Pablo Valentino (MCDE Recordings, FR)
21.00 - 00.00 Motor City Drum Ensemble (MCDE Recordings, GER)